Перспективний план 2022-2027р.р.
Наше кредо: «Вік живи – вік учись!».
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
педагогічною радою
Шатурської гімназії
протокол № 2 від
31.08.2022р.
Директор гімназії
_____Тетяна Рубан
ПЕРСПЕКТИВНИЙ
ПЛАН
роботи
Шатурської гімназії
Лосинівської селищної ради
Ніжинського району
Чернігівської області
на 2022 – 2027 роки
Наше кредо: «Вік живи – вік учись!».
Мета стратегії розвитку школи – визначити перспективи розвитку школи як закладу, що надає якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави.
Освіта є основою інтелектуального, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства.
Загальна мета діяльності закладу–реалізація Державних стандартів у галузі освіти, створення умов для підвищення рівня розвитку кожної дитини, її самореалізації; здійснення ефективної підготовки випускників до майбутнього життя. Кожен здобувач освіти під час освітнього процесу повинен отримати знання та компетентності, які знадобляться йому в самостійному дорослому житті.
Основні завдання закладу освіти:
· створення рівного доступу для здобуття учнями якісної освіти;
· розвиток природних позитивних нахилів, здібностей і обдарованості учнів, потреби і вміння самовдосконалюватись;
· надання учням можливостей для реалізації індивідуальних творчих потреб;
· удосконалення інформаційного простору;
· створення умов для свідомого вибору дитиною сфери професійної діяльності.
Принципи діяльності закладу освіти.
Якість: заклад надає знання відповідно до державних стандартів освіти.
Успішність: навчальний заклад прагне сформувати успішну, всебічно розвинену особистість.
Мотивація: формування в учнів прийомів самостійного набуття знань, пізнавальних інтересів, життєвих компетенцій, активної життєвої позиції
Участь: всі учасники освітнього процесу отримують інформацію про освітній процес і мають можливість впливати на нього.
Лідерство: заклад освіти впроваджує нові форми і методи навчання цікаві для учнів.
Партнерство: всі учасники освітнього процесу працюють разом.
Інтернаціональність мислення: кожна дитина – особистість.
Основними перспективними завданнями розвитку закладу
на 2022– 2027 роки є:
1. Формування багатомірного освітнього простору для здобувачів освіти, орієнтованого на автономію, академічну свободу для всебічного розвитку особистості, як найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей.
2. Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому та профільному середньому рівнях освіти.
3. Формування цінностей і необхідних для самореалізації здобувачів освіти компетентностей.
4. Створення опорного закладу освіти для здобуття профільної освіти учасниками освітнього процесу.
5. Гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до особистості учасників освітнього процесу.
6. Надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно чинного законодавства (очна, дистанційна, сімейна, екстернат, мережева, педагогічний патронаж).
7. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства.
8. Розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг.
9. Розвиток в здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреби глибокого і творчого оволодіння знаннями, навчання самостійного набуття знань, прагнення постійно знайомитися з найновішими досягненнями науки і техніки.
10. Прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури,
звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну.
11. Врахування вікових і індивідуальних особливостей здобувачів освіти і вибір оптимальної системи способів навчання і виховання з врахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини.
12. Створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами ( інклюзивне, індивідуальне навчання).
13. Виховання свідомого відношення до всіх видів діяльності і людських відносин на основі самостійності та творчої активності здобувачів освіти.
14. Збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу.
15. Підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно Положення про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників.
16. Перехід на академічну, організаційну, фінансову, кадрову автономію закладу
17. Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному веб сайті.
Головні завдання організації освітнього процесу на різних циклах
1.Перший та другий цикли початкової освіти
Початкова освіта, зберігає наступність із дошкільним періодом дитинства, забезпечує подальше становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетами в початкових класах є виховні, загальнонавчальні і розвивальні функції. Поряд із традиційними цілями освітнього процесу на цьому циклі навчання визначається пріоритет формування базових знань, умінь та навичок, проголошується мета розвитку пізнавальної мотивації учня та розвитку його життєвих навичок. Призначення початкової освіти полягає в становленні життєвих навичок особистості учня. Освітній процес, який відбувається в 1-4 класах, має два основні завдання:
- по-перше, це включення дитини до життя в закладі освіти, її інтеграція до виховного простору;
- по-друге, це розвиток життєвих навичок учня.
Реалізація першого завдання передбачає надання допомоги педагогічно занедбаним дітям;
- заохочення до навчання дітей, які не виявляють зацікавленості в ньому.
Реалізація другого завдання полягає у формуванні життєвих навичок різноманітного спектру простих умінь, без яких успішна й навіть нормальна життєдіяльність людини є неможливою. У молодших школярів формується розгорнута навчальна діяльність шляхом оволодіння організаційними, логікомовленнєвими, пізнавальними і контрольнооцінювальними уміннями і навичками, набуття особистого досвіду культури поведінки в соціальному і природному оточенні, співпраці в різних видах діяльності. Освітніми результатами цього циклу освіти є повноцінні мовленнєві, читацькі, обчислювальні уміння й навички, узагальнені знання про рідний край, реальний світ у його зв’язках і залежностях, національна самосвідомість та екологічна культура. У них достатньо розвинені мислення, уява, пам’ять, сенсорні уміння, здатність до творчого самовираження, особистісно цілісного ставлення до праці, мистецтва, здоров’я, уміння виконувати нескладні творчі завдання.
Перший та другий цикли базової середньої освіти
Ці цикли дають базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки всіх школярів, формує у них готовність до вибору і реалізації форми подальшого одержання освіти і профілю навчання. Цикли базової освіти в своєму складі можуть містити класи з допрофільним вивченням окремих предметів. На цьому етапі завершується формування цілісної культури світу, оволодіння способами пізнавальної і комунікативної діяльності, вміння одержувати з різних джерел інформацію, переробляти і застосовувати знання.
2.Навчання в 5-9 класах закладу освіти має власні завдання щодо розвитку життєвої компетентності учня
По-перше, це консолідація розвинених життєвих навичок.
По-друге, це розвиток функціональної грамотності учня шляхом формування функціональних компетенцій та пов’язаних з ними здатностей:
- здатність працювати з текстами;
- графічна грамотність;
- здатність до конструктивного спілкування;
- рефлективність, культура мислення;
- трудові навички, елементарна технологічна грамотність;
- здатність до самопізнання, самовиховання.
Рання предметна орієнтація (5 -7 класи).
Метою цього етапу є формування бази для вибору напряму подальшої спеціалізації освіти та рівня вивчення окремих предметів. Наше завдання – допомогти дитині визначитися за напрямками, дати їй змогу себе випробувати в різних сферах (гуманітарній, суспільно-гуманітарній, природничій, технічній та ін.), запропонувати ці сфери, навчити в них розумітися. На перший план ставиться завдання формулювання цінностей у структурі особистості дитини, зокрема значущості загальної культури та інтелектуального розвитку для самореалізації в соціумі. Для розв’язання цього завдання важливим є розвиток предметного розуміння школярів, яке в подальшому дозволить кожній дитині знайти ту предметну сферу, у якій вона може найбільш яскраво проявитися і яка відповідає її індивідуальним якостям, характеристикам, схильностям та задаткам.
3.Допрофільна підготовка (8 - 9 класи).
Метою цього етапу є рання спеціалізація за обраним напрямком навчання та створення класів допрофільної підготовки. Головним напрямком роботи з учнями стає формування первинної профільної орієнтації, удосконалення навичок самостійної інтелектуальної діяльності, початок становлення світоглядної позиції особистості. На рівні 8-9 класів учні на базі циклу предметів мають можливість формувати свою індивідуальну освітню стратегію в системі різнорівневого викладання даних курсів. Призначення першого і другого циклу базової освіти – розвиток функціональної грамотності учня, функціональних компетенцій, створення умов успішної життєдіяльності в суспільстві.
Завершуючи навчання за циклами базової освіти, учні мають добре володіти українською мовою, на практичному рівні однією іноземною мовою та, за бажанням, російською мовою. Учні мають сформовані загальнонавчальні уміння і навички, володіють навчальним матеріалом на рівні, достатньому для подальшого навчання Перший і другий цикл профільної освіти.
4.Організація освітнього процесу за новим Державним стандартом базової середньої освіти
Державний стандарт є основою для розроблення типових освітніх програм, а також інших освітніх програм згідно з вимогами, передбаченими статтею 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту».
11 КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧНІВ
- вільне володіння державною мовою;
- здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
- математична компетентність;
компетентності у галузі природничих наук, техніки та технологій:
- інноваційність;
- екологічна компетентність;
- інформаційно-комунікаційна;
- навчання протягом життя;
- громадянські та соціальні компетентності;
- культурна компетентність;
- підприємливість і фінансова грамотність
9 ОСВІТНІХ ГАЛУЗЕЙ
- Мовно-літературна
- математична;
- природнича;
- технологічна;
- інформатична;
- соціальна і здоров’язбережувальна;
- громадянська та історична;
- мистецька;
- фізична культура.
Для кожної освітньої галузі визначено:
- мету, єдину для всіх рівнів загальної середньої освіти;
- компетентнісний потенціал, що позначає здатність кожної освітньої галузі формувати всі ключові компетентності через розвиток умінь і ставлень та базові знання;
- обов’я зкові результати навчання учнів;
- рекомендовану, мінімальну та максимальну кількість навчальних годин за циклами навчання (5—6, 7—9 класи).
Управління освітнім процесом
Мета управлінської діяльності: координація дій усіх учасників освітнього процесу, створення умов для їх продуктивної творчої діяльності.
Основні завдання:
1. Управління якістю освітнього процесу на основі інноваційних технологій та освітнього моніторингу.
2. Забезпечення відповідної підготовки педагогів, здатних якісно надавати освітні послуги здобувачам освіти.
3. Виконання завдань розвитку, спрямованих на самореалізацію особистості.
4. Створення умов для продуктивної творчої діяльності та проходження підвищення кваліфікації і сертифікації педагогів.
Шляхи реалізації:
1. Впровадження в практику роботи закладу освіти інноваційних технологій.
2. Створення сприятливого мікроклімату серед учасників освітнього процесу для успішної реалізації їх творчого потенціалу.
3. Забезпечення виконання замовлень педагогічних працівників щодо підвищення їх фахового рівня через заняття самоосвітою.
4. Підримка ініціативи кожного учасника освітнього процесу в його самореалізації.
5. Розкриття творчого потенціалу учасників освітнього процесу.
6. Стимулювання творчості учасників освітнього процесу.
Організаційно-педагогічну модель управлінської діяльності складають:
• загальні збори;
• педагогічна рада;
• рада школи;
• атестаційна комісія;
• учнівське самоврядування;
• громадськість.
Механізм управлінської діяльності включає:
діагностику, керування освітньою діяльністю, моніторинг.
Річне планування здійснюється з використанням перспективного плану. Він будується на основі щорічного звіту про діяльність закладу освіти протягом навчального року, аналізу стану освітнього процесу згідно з Стратегією.
При плануванні різних напрямків діяльності використовується структурування, постановка мети, визначення завдань, прогнозування результатів, складання алгоритму дій на кожному етапі.
Плани підлягають моніторингу стану виконання в кінці року. З метою демократизації контролю в управлінській діяльності передбачається залучення до нього працівників всіх ланок закладу, робота педагогів в режимі академічної свободи і доброчесності.
Учнівське самоврядування. Парламент гімназії (Parliament School)
З метою виховання активної життєвої позиції учнів, розвитку навичок управління дитячим колективом в закладі створити Учнівський Парламент (Parliament Schools), який демократичним шляхом обиратиме свого президента з кращих школярів на конкурсній основі.
Метою і завданнями Учнівського Парламенту стане:
- формування в учнів почуття господаря школи, класу, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму;
- сприяння навчальній та творчій діяльності учнів;
- формування особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією; забезпечення захисту прав та інтересі в учнів;
- створення можливостей для самореалізації учнів в конкретних справах;
- виховання почуття власної гідності;
- сприяння у досягненні учнями індивідуальної та суспільної мети.
Parliament Schools стане найвищим органом учнівського самоврядування, який організовує та сприяє проведенню різноманітних шкільних заходів, спрямованих на покращення життя освітнього закладу, займатиметься випуском радіогазети, газети школи «Parliamentary Newspaper», проведенню предметних тижнів тощо. Навчальний рік шкільному парламенті розпочнеться з виборчої кампанії голів комісій парламенту, яких за статутом буде, наприклад, п’ять:
- комісія навчання, дисципліни і порядку (Старостат);
- комісія інформації (Прес-центр);
- комісія з національно-патріотичної та історико-краєзнавчої роботи;
- комісія екології, спорту та здорового способу життя;
- комісія культури та дозвілля.
Вибори керівного складу відбудуться на досить високому рівні: засідатиме приймальна комісія, реєструватимуться заяви кандидатів, готуватимуться передвиборчі програми. Створені комісії працюватимуть згідно окремих графіків. Комісією інформації готуватиметься та випускалися щотижнева радіогазета «Шкільний вісник» та щомісячний інформаційний вісник «Parliamentary Newspaper», що сприятиме розвитку творчої активності учнів, особистомусамовираженню та самоствердженню. До календарних та ювілейних дат учні кожного класу готуватимуть стіннівки, в яких демонструватимуть свою творчість, художні та поетичні здібності. Комісією культури та дозвілля організовуватимуться вечори відпочинку та дискотеки. Комісією екології, спорту та здорового способу життя проводитимуться змагання з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шахів та шашок. У травні проводитеметься останнє засідання парламенту, де аналізуватиметься його робота та визначаються завдання на наступний рік. Наставником для учнівського активу «Parliament School» з питань учнівського самоврядування та роботи протягом наступних років стане педагог-організатор освітнього закладу.
Вступ
Педагогічний колектив Шатурської гімназії за попередній період роботи (2016-2021 роки) працював над виконанням вимог Конституції України щодо освіти, Законів України «Про освіту», «Про мову», «Про загальну середню освіту», регіональної програми «Освіта України XXI століття» .
Педколектив працював над розв’язанням проблеми «Гуманізація і диференціація навчально-виховного процесу школи».
Цій проблемі були підпорядковані засідання педагогічних рад, методичних об'єднань, методичних нарад. Зусилля вчителів були спрямовані на підвищення ефективності навчально-виховного процесу, виховання в учнів інтересу до знань, впровадження в практику роботи школи інноваційних технологій. Значна увага була приділена організації методичної роботи з педагогічними кадрами.
Регулярно проходили засідання методичної ради, методоб'єднання вчителів початкових класів та вихователів дошкільної групи ( Рубан Тетяна Миколаївна), класних керівників (керівник Свириденко Микола Іванович), суспільно-гуманітарного циклу (керівник Татаренко Іван Миколайович), природничо-математичного циклу (керівник Петренко Володимир Іванович).
Педагогічний колектив гімназії за попередній період роботи (2016-2021 роки) досяг певних результатів.
Педагогічний колектив наполегливо працював над покращенням оснащення кабінетів та надання їм естетичного вигляду, поновленням стендів. Слід відзначити Рубан Т.М., Терещенко Я.А. (кабінети початкових класів), Свириденко Г.І. ( кабінет української мови та літератури), Рубана Р.Ф. (кабінет історії), Рубан Т.М. ( кабінет географії), Петренка В.І. (кабінет математики).
За цей період ряд учителів напрацювали свої методики по досягненню високих результатів навчання та виховання учнів. Слід відзначити роботу вчителя географії та початкових класів Рубан Т.М. , яка вивчала життєвий шлях Праведника народів світу – Устинії Петренко, жительки села Шатура.Результатом п’ятирічної роботи є Дипломи та Грамоти Інституту вивчення Голокосту в Україні «Ткума»,2015-2019 роки.
Протягом п’яти років значно зміцнена навчально-матеріальна база навчального комплексу. Повністю оновилася матеріальна база початкової ланки, яка почала працювати за Новим Державним стандартом Нової Української школи (НУШ).
В наступному періоді (2022 – 2026 роки) колектив закладу продовжуватиме працювати над розв'язанням проблеми «Гуманізація і диференціація освітнього процесу гімназії»
а також над вирішенням таких завдань:
- створення оптимальних умов для життя, праці і навчання учнів та працівників гімназії;
- поповнення навчальних кабінетів дидактичними матеріалами, наочністю і ефективне використання їх в освітньому процесі;
- зміцнення взаємозв’язків педколективу з батьками учнів з метою досягнення успіхів у навчанні і вихованні школярів;
- робота з обдарованими дітьми;
- вдосконалення форм та методів внутрішкільної методичної роботи;
- впровадження активних та інтерактивних технологій навчання;
- посилення виконавської дисципліни вчителів;
- дбати про дотримання вчителями та учнями єдиного мовного режиму;
- продовжити працювати над розвитком читацьких інтересів учнів;
- активізувати туристсько - краєзнавчу та спортивно-масову роботу;
- працювати над вихованням культури поведінки, поваги до державних символів, естетичних смаків, чуйності, доброти;
- зміцнення матеріальної бази закладу освіти.
Необхідно також продовжувати працювати над підвищенням ефективності та якості навчання.
Потрібно налагодити систему взаємовідвідування уроків в школі, забезпечити якісне відвідування семінарів та методичних об’єднань та забезпечити активну участь учнів гімназії в ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад та у районних спортивних змаганнях.
Прогнозування щодо перспективного функціонування закладу освіти.
Учнівський контингент
Класи |
2022 – 2023 |
2023 – 2024 |
2024 – 2025 |
2025 – 2026 |
2026 – 2027 |
1 |
3 |
2 |
1 |
5 |
3 |
2 |
5 |
3 |
2 |
1 |
5 |
3 |
6 |
5 |
3 |
2 |
1 |
4 |
3 |
6 |
5 |
3 |
2 |
1-4 |
17 |
16 |
11 |
11 |
11 |
5 |
6 |
3 |
6 |
5 |
3 |
6 |
4 |
6 |
3 |
6 |
5 |
7 |
1 |
4 |
6 |
3 |
6 |
8 |
3 |
1 |
4 |
6 |
3 |
9 |
8 |
3 |
1 |
4 |
6 |
5-9 |
22 |
17 |
20 |
24 |
23 |
Всього |
39 |
33 |
31 |
35 |
34 |
Передбачити наповнюваність дошкільної групи по роках
2022 - 2023 |
2023 - 2024 |
2024 - 2025 |
2025 – 2026 |
20226 - 2027 |
14 |
12 |
12 |
10 |
10 |
Добір, розстановка, підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
Заклад освіти забезпечений педагогічними кадрами. Учителі, які мають кваліфікаційну категорію:
В закладі працює 10 вчителів та вихователів , з них: - вищу – 3,
- з вищою освітою – 8, - першу - 5,
- учителів пенсійного віку - - - спеціаліст – 2,
- звання «Старший учитель» - 2
Прогноз потреби в педагогічних кадрах
2022 – 2023 |
2023 – 2024 |
2024 – 2025 |
2025 – 2026 |
2026 – 2027 |
|
Початкові класи |
1 |
||||
Математика |
|||||
Фізика |
|||||
Українська мова і література |
|||||
Світова література |
|||||
Англійська мова |
|
|
|||
Історія, правознавство |
|||||
Біологія, географія |
1 |
||||
Хімія |
|||||
Основи здоров’я |
|||||
Фізкультура |
|||||
Трудове навчання |
|||||
Образотворче мистецтво |
|||||
Музика |
1 |
Атестація педагогічних працівників гімназії
№ п/п |
Прізвище, ініціали |
Фах |
2020 |
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
2026 |
1 |
Рубан Т.М. |
початкові класи географія |
А |
А |
|||||
2 |
Рубан Р.Ф. |
історія трудове навчання |
А |
А |
|||||
3 |
Петренко В.І. |
математика фізика |
А |
А |
|||||
4 |
Татаренко І.М. |
укр. мова та література |
А |
||||||
5 |
Сюр С.Г. |
укр. мова та література |
А |
||||||
6 |
Багнюк В.І. |
хімія, фізика |
|
А |
|
||||
7 |
Талалаївська В.М. |
початкові класи |
А |
||||||
8 |
Петровська І.В. |
англійська мова |
А |
||||||
9 |
Калюжна С.А. |
початкові класи |
А |
||||||
10 |
Литвин Т.А. |
початкові класи |
А |
А – рік атестації
Вивчення стану викладання предметів
2022 – 2023 |
2023 – 2024 |
2024– 2025 |
2025 – 2026 |
2026 – 2027 |
|
Українська мова |
Педрада |
Наказ |
|||
Українська література |
Педрада |
Наказ |
Педрада |
||
Англійська мова |
Педрада |
||||
Зарубіжна література |
Педрада |
||||
Історія України |
Наказ |
Педрада |
|||
Всесвітня історія |
Педрада |
Наказ |
|||
Правознавство |
Наказ |
||||
Музичне мистецтво (музика) |
|
Педрада |
|||
Художня культура |
Наказ |
||||
Образотворче мистецтво |
Наказ |
||||
Математика |
|
Педрада |
|||
Алгебра |
Педрада |
||||
Геометрія |
Педрада |
||||
Природознавство |
Наказ |
||||
Біологія |
Наказ |
||||
Географія |
Педрада |
||||
Фізика |
Наказ |
||||
Хімія |
Педрада |
||||
Трудове навчання |
Педрада |
||||
Основи здоров’я |
|
Наказ |
Педрада |
||
Фізична культура |
Наказ |
|
|
|
|
Початкова школа: |
|||||
Українська мова |
Наказ |
Наказ |
|||
Математика |
Наказ |
Наказ |
|||
Англійська мова |
Наказ |
||||
Я і Україна |
Педрада |
||||
Музичне мистецтво |
Педрада |
||||
Образотворче мистецтво |
Наказ |
||||
Трудове навчання |
Наказ |
||||
Фізична культура |
Наказ |
Педрада |
Наказ |
Педрада |
Вивчення стану основних напрямів виховання
2022 – 2023 |
2023– 2024 |
2024 – 2025 |
2025 – 2026 |
2026 – 2027 |
|
Громадянське виховання |
|||||
Родинно-сімейне виховання |
|||||
Національно-патріотичне виховання |
|||||
Трудове виховання |
|||||
Художньо-естетичне виховання |
|||||
Моральне виховання |
|||||
Екологічне виховання |
|||||
Формування здорового способу життя |
|||||
Превентивне виховання |
|||||
Сприяння творчому розвитку особистості |
Перспективний план тематичних перевірок в системі внутрішкільного контролю
№ п/п |
Предмет |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026-2027 |
1 |
Читання вголос 1-4 кл. |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Педрада |
І-ІІ Наказ |
2 |
Усний рахунок 1-4 кл. |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Нарада при директору |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Педрада |
І-ІІ Нарада при директору |
3 |
Читання вголос 5-9 кл. |
І-ІІ Наказ |
ІІ Наказ |
І Педрада |
І-ІІ Нарада при директору |
ІІ Наказ |
4 |
Усний рахунок, 5-9 кл. |
І-ІІ Нарада при директору |
ІІ Нарада при директору |
І Педрада |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Наказ |
5 |
Робота гуртків |
Нарада при директору |
ІІ Наказ |
І-ІІ Наказ |
ІІ Педрада |
І Наказ |
6 |
Ведення класних журналів |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Наказ |
ІІ Педрада |
І-ІІ Наказ |
7 |
Стан ведення зошитів |
І-ІІ Нарада при директору |
І -ІІ Наказ |
І-ІІ Нарада при директору |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ Нарада при директору |
8 |
Стан ведення щоденників |
І-ІІ Нарада при директору |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ М/О класних керівників |
І-ІІ Наказ |
І-ІІ М/О класних керівників |
Перспективний план тематичних перевірок в системі внутрішкільного контролю позакласної роботи.
№ п/п |
Питання, що вивчаються |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026-2027 |
Де буде розглянуто |
1 |
Документація класних керівників |
+ |
Нарада при директору |
||||
2 |
Робота органів учнівського самоврядування |
+ |
Педрада |
||||
3 |
Робота дитячих організацій |
+ |
Нарада при директору |
||||
4 |
Робота спортивних секцій |
+ |
Наказ по гімназії |
||||
5 |
Організація навчальних занять з активом |
+ |
Методоб’єднання класних керівників |
||||
6 |
Здійснення правового виховання |
+ |
Наказ по гімназії |
||||
7 |
Здійснення морально-етичного виховання |
+ |
Педрада |
||||
8 |
Система трудового виховання і навчання |
+ |
Нарада при директору |
||||
9 |
Профорієнтаційна робота |
+ |
Наказ по гімназії |
||||
10 |
Робота по профілактиці правопорушень |
+ |
Нарада при директору |
Орієнтовний перелік тем засідань педагогічної ради
2022 – 2023 навчальний рік
- Про перспективний план роботи на 2022-2027 р.р.
- Інновації в освітньому процесі.
- Про стан викладання української мови та літератури в гімназії.
- Про стан викладання хімії .
- Про план роботи над проблемним питанням школи .
- Про стан викладання фізкультури вгімназії.
- Про патріотичне виховання в закладі.
2023 – 2024 навчальний рік
1. Як формувати творчу особистість учня.
2. Про стан роботи з обдарованими дітьми.
3. Аналіз виховної та позакласної роботи.
4. Стан індивідуального навчання
5. Про роботу педагогічного колективу над єдиною методичною проблемою.
6. Стан виконавської дисципліни.
7. Про стан викладання математики в НУШ.
2024 – 2025 навчальний рік
1. Про виховання загальнолюдських цінностей, свідомої дисципліни та культури учнів.
2. Етика спілкування вчителя з учнями.
3. Стан забезпечення учнів підручниками та робота шкільної бібліотеки.
4. Про стан викладання математики в гімназії.
5. Про стан викладання географії в закладі.
6. Стан виконання інструкції з обліку дітей школоповинного віку та охоплення загальною середньою освітою.
8. Стан роботи в дошкільному підрозділі.
2025 – 2026 навчальний рік
1. Планування та технологія особистісно зорієнтованого уроку.
2. Правові основи сучасного сімейного виховання.
3. Сучасний погляд на національне виховання у початковій школі.
4.Про стан родинно-сімейного виховання.
5. Трудове навчання і трудове виховання в закладі.
6. Про стан викладання історії в гімназії.
7. Стан позакласної, позашкільної та спортивно-масової роботи.
2026 – 2027 навчальий рік
1. Роль методичної служби школи в підвищенні якості освіти.
2. Стан здоров’я дітей.
3. Про стан викладання англійської мови в гімназії.
4. Про стан викладання фізкультури в школі.
5. Про роботу органів учнівського самоврядування
6. Здійснення морально-етичного виховання
7. Про перспективний план роботи на 2027-2032 р.р.
Матеріально-технічне забезпечення школи.
№ п/п |
Зміст роботи |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
2025- 2026 |
2026- 2027 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 |
Косметичний ремонт спортивної залди Обробка вогнестійким розчином дерев¢яних конструкцій на горищі Провести атестацію кабінетів Дообладнати спортивний майданчик баскетбольними щитами, волейбольною сіткою Придбання спортивного інвентарю Благоустрій шкільного подвір’я Огородження території гімназії Заміна матраців в дошкільному підрозділі Придбати сушку та посуд для їдальні гімназії Придбати музичку колонку |
+ +
+ |
+ + + + + + |
+ + |
+ |
+ + + |
Робота над проблемним питанням школи.
Проблемне питання школи:
«Гуманізація і диференціація освітнього процесу гімназії»
№ п/п |
Зміст роботи |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026-2027 |
1 |
Вибір проблеми |
+ |
||||
2 |
Визначення стану з проблеми в гімназії |
+ |
||||
3 |
Створення творчої групи з даного питання |
+ |
||||
4 |
Складання списку літератури по проблемі |
+ |
||||
5 |
Поповнення списку літератури по проблемі |
+ |
||||
6 |
Розгляд питань, які розкривають проблему на нарадах при директору |
+ |
+ |
|||
7 |
Створення папок з проблемного питання |
+ |
||||
8 |
Накопичення матеріалів з проблеми у папки |
+ |
+ |
+ |
||
9 |
Застосування проблемних питань у навчально-виховному процесі |
+ |
+ |
|||
10 |
Обговорення проблемного питання на педраді |
+ |
+ |
+ |
||
11 |
Планування роботи по проблемному питанню на методоб′єднаннях |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
12 |
Організація постійно-діючого семінару з проблемного питання |
+ |
||||
13 |
Проводити інструктивно-методичні наради з даного питання |
+ |
|
|
+ |
|
14 |
Проводити відкриті уроки, виховні заходи з проблемного питання |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
15 |
Оформити папку з розробками проведених відкритих уроків та заходів |
|
+ |
+ |
+ |
|
16 |
Створити в методкабінеті банк інформації з даного питання |
+ |
|
|
|
|
17 |
Практикувати проведення творчих звітів вчителів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
18 |
Проводити моніторинги навчально-виховної роботи |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
19 |
Провести підсумкову методичну конференцію |
+ |
Вивчення системи роботи класних керівників
№ |
ПІП Класного керівника |
Клас |
Тема самоосвіти |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
2025-2026 |
2026-2027 |
1 |
Калюжна Світлана Андріївна |
1,4 |
Формування класного колективу на засадах дружби, взаємоповаги; навичок самовиховання, екологічного мислення та свідомості |
|||||
2 |
Литвин Тетяна Анатоліївна |
2 |
Згуртування учнівського колективу. Виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування в учнів власної світоглядної позиції. |
|||||
3 |
Талалаївська Валентина Миколаївна |
3 |
Розкриття та реалізація життєвих компетентностей учнів шляхом розвитку навичок ХХІ століття |
|||||
4 |
Сюр Світлана Григорівна |
5 |
Орієнтація кожного учня на розвиток своїх можливостей; розвиток творчої особистості; формування успішної особистості школяра. Формування дружнього колективу. |
|||||
5 |
Петровська Інна Василівна |
6,7 |
Розвиток особистості, здатної до самореалізації, виховання високої моралі у підростаючого покоління, формування в нього українського менталітету, традицій. |
|||||
6 |
Татаренко Іван Миколайович |
8,9 |
Виховання високоосвіченої, гармонійно розвиненої інформаційно свідомої особистості, здатної до саморозвитку та самовдосконалення. |