Наказ про підсумки завершення І семестру 2024/2025 н.р.
ШАТУРСЬКА ГІМНАЗІЯ
ЛОСИНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
НІЖИНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
25.12.2024 року с. Шатура № 94
Про результати навчальних досягнень учнів за І семестр 2024-2025 навчального року
Відповідно Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898, Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до державного стандарту базової середньої освіти (02.08.2024 №1093), ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНИМ РЕКОМЕНДАЦІЯМ щодо викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році (30.08.2024р.) ,згідно з річним планом роботи гімназії дирекцією було проведено аналіз досягнень учнів 3-9 класів за І семестр 2024-2025 навчального року.
На підставі результатів опанування учнями матеріалу з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних, контрольних письмових робіт та навчальної активності школярів учителями-предметниками виставлені тематичні оцінки, оцінки за групами результатів, а на основі їх середнього арифметичного значення виставлено оцінки за І семестр. Врахована динаміка особистих навчальних досягнень учнів з предметів впродовж семестру, важливість тем, тривалість їх вивчення, складність змісту, тощо. Підсумкове оцінювання з навчальних предметів, з яких не передбачено тематичних підсумкових робіт, здійснювалось за результатами тематичного оцінювання та поточного оцінювання за групами результатів (ГР1, ГР2, ГР3).
Учні 2 класу оцінюються вербально. Учні 3,4 класів мають рівневі оцінювання: високий рівень має 1 учениця ( 14,2%), достатній – 3 учні (42,9%), середній – 4 учні (42,9%) . Відсоток високого і достатнього рівня знань – 57,1 % .
Із 22 учнів 5-9 класів високий рівень навчальних досягнень має одна учениця, що становить 4,5 %, достатній – 7 учнів (31,8 %), середній – 14 учнів (63,7%). Відсоток високого і достатнього рівня знань – 36,4% .
У 9 класі – 2 учні. Претендентів на свідоцтво з відзнакою немає.
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, можна зробити висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня. Так, на високому рівні можуть навчатися деякі учні, які мають рівень досягнень 9 балів тільки з одного або двох предметів ( учень 5 класу, Гой Тимофій, має 9 балів з іноземної мови).
Фактором негативного впливу на рівень навчальних досягнень учнів є: часті перерви освітнього процесу через повітряні тривоги та неможливість продовження уроків в укритті, дистанційне навчання, через нерівний доступ до ресурсів, необхідних для дистанційного навчання. Аналіз якості рівня навченості показує, що причинами виникнення проблем низької успішності є також низька мотиваційна основа, недостатній зв'язок учителів із батьками, несистематичне навчання окремих учнів.
Питання навчальних досягнень здобувачів освіти розглядалися на нараді при директорові й на засіданнях ШМО, з’ясовували причини зниження якості знань.
На підставі вищезазначеного
НАКАЗУЮ:
- Класним керівникам ЛИТВИН Т.А., КАЛЮЖНІЙ С.А., СЮР С.Г., ТАТАРЕНКУ І.М., МАХЛАЙ О.М. провести у змішаній формі (очно/дистанційно) класні батьківські збори за підсумками І семестру 2024/2-25 навчального року.
- Учителям-предметникам:
- Проаналізувати результати навчальних досягнень учнів за І семестр 2024/2025 навчальний рік. Визначити конкретні шляхи та вжити заходів щодо усунення недоліків у своїй роботі, проаналізувати причини їх виникнення, розглянути на засіданні педагогічної ради.
- Продумати й використовувати форми контролю за рівнем засвоєння навчального матеріалу.
- Розробити плани корекційної роботи для учнів, які мають по 1-2 бали достатнього або середнього рівня навчальних досягнень.
- Спланувати роботу з обдарованими дітьми та з учнями, які потребують допомоги.
- Об’єктивно оцінювати навчальні досягнення учнів, дотримуючись критеріїв оцінювання знань, умінь та навичок учнів з метою усунення розбіжностей в показниках та знаннях учнів.
- Систематично проводити індивідуальну роботу з учнями, особливу увагу приділяти практичній спрямованості та диференціації навчання.
- Звернути особливу увагу у ІІ семестрі 2024-2025 н.р. на підвищення мотивації учнів у вивченні навчальних предметів, підвищити якість їх викладання.
- Керівникам шкільних методичних об’єднань ТАТАРЕНКУ І.М., ПЕТРЕНКУ В.І., ТАЛАЛАЇВСЬКІЙ В.М.:
- Проаналізувати результати навчальної роботи учнів за І семестр 2024-2025 н.р. у розрізі навчальних предметів, підсумки обговорити на нараді при директору.
- Тримати на контролі об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів, дотримання вимог критеріїв оцінювання згідно Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до державного стандарту базової середньої освіти від 02.08.2024 № 1093.
4. Класним керівникам 5-9 класів:
4.1. Довести до відома батьків підсумки навчальних досягнень учнів за І семестр 2024-2025н.р.
4.2. Посилити контроль за учнями, які потребують особливої уваги й повідомляти батьків про успіхи у навчанні їх дітей.
- Питання «Про результати навчальних досягнень учнів за І семестр 2024-2025 навчального року» заслухати на засіданні педагогічної ради.
- Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор гімназії Тетяна РУБАН