Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Наказ про підсумки методичної роботи за 2023-2024 н.р.

Дата: 13 червня 2024 о 12:03
Автор: Рубан Т. М.
1,636 переглядів

ШАТУРСЬКА ГІМНАЗІЯ

ЛОСИНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

НІЖИНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

     НАКАЗ

03.06.2023 року                               с. Шатура                                           № 39

Про підсумки методичної роботи

за 2023-2024 навчальний рік

                                         

У 2023-2024 навчальному році  методична робота була підпорядкована нормативно-правовій базі й спрямована на реалізацію основних законів  України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державного стандарту початкової, базової  загальної середньої освіти.   Методична робота у 2023-2024  навчальному році була спрямована на вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, підвищення фахового рівня вчителів гімназії, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку здобувачів освіти, збереження і зміцнення їх життя та здоров’я, соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на продовження реалізації методичної проблеми «Гуманізація і диференціація освітнього   процесу гімназії».

Місія методичної роботи у 2023-2024 н. р. полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного запиту вчителя та його задоволення для вдосконалення педагогічної практики (особистісного професійного розвитку). Метою сучасної методичної роботи було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя.

       Методична робота велася згідно затвердженої структури за такими формами:

- індивідуальні форми роботи: самоосвітні програми педагогів, наставництво, методичні консультації, співбесіди;

-  групові форми роботи: методичні об’єднання, консультпункт для молодого вчителя (ШМВ), психолого-педагогічний семінар.   

       Робота здійснювалась під керівництвом МР у складі: Рубан Т.М. (голова МР), яка організовувала роботу МО класних керівників.     Татаренко І.М., що спрямовував роботу вчителів суспільно-гуманітарного напрямку,  Петренко В.І., який керував роботою учителів  природничого циклу, Талалаївська В.М.. – керівник ШМО початкової ланки.

        Діяльність методичної служби була спрямована на реалізацію наступних завдань освітнього процесу:

1. Розробка та запровадження гнучкої системи організації освітнього процесу, поєднання традиційної, дистанційної та змішаної форм для формування самоефективності на різних вікових етапах розвитку дитини.                     

        2.  Забезпечення необхідних умов для поетапної реалізації освітньої програми закладу та реалізації Державних стандартів освіти.

3. Стимулювання творчості та сприяння підвищенню професійної майстерності вчителів через  формування в них зацікавленості сучасними педагогічними технологіями.  

4. Педагогізація освітнього простору закладу; посилення взаємодії з батьками учнів, надання їм через інформаційні платформи, групи допомоги, спрямованої на виховання самоефективної особистості.

5. Збереження життя та здоров’я здобувачів освіти як основного чинника їх подальших успіхів у навчання.

6. Створення нових освітніх можливостей та форматів отримання знань; організація інклюзивного середовища в закладі.

       У 2023-2024 н.р. на засіданнях ШМО опрацьовувалися документи, що регулюють  ведення шкільної документації; розроблялися заходи по проведенню І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та аналізувалися підсумки ІІ (територіального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Розглядалися питання проблеми наступності у викладанні предметів між початковою школою та 5 класом, шляхи їх розв’язання;  значення інтернет-ресурсів у житті сучасного здобувача освіти та можливість їх використання в дистанційному навчанні; формування здоров’язбережувальної компетентності як  сукупності  знань, умінь і навичок збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих у різних видах діяльності;  впровадження ідей  НУШ в 5-9 кл. (динамічний освітній простір для здобувачів освіти,  різноманітні форми й методи роботи (ранкові зустрічі, створення інтелект-карт, лепбуків, інтернет-мемів,  хмар слів, QR-кодів,    проведення квестів та веб-квестів і т.д)

          Методична робота в закладі спрямовувалася на підвищення рівня професійно-особистісного саморозвитку вчителя. З цією метою намагалися забезпечити раціональне поєднання масових, групових та індивідуальних форм роботи, активних та інтерактивних форм навчання педкадрів.   Систематично проводилися інформаційно-методичні наради з актуальних питань, відкриті уроки та виховні заходи (з дотриманням безпекової ситуації).  Серед постійно діючих колективних форм методичної роботи   дієвими та ефективними були засідання педагогічних та психолого-педагогічних семінарів:

 -  впровадження інтерактивних технологій та інтегрованих занять як засіб компетентнісного навчання  (вчителі початкових класів);

 -  особливості адаптаційного періоду учнів 1-х класів в умовах НУШ (Калюжна С.А., класний керівник 1 класу)

  -    подолання труднощів адаптаційного періоду учнів 5 класу (представлення результатів  досліджень особливостей емоційної сфери учнів 5-х класів) (Сюр С.Г.. класний керівник 5 класу);

  - визначення проблем у розвитку пізнавальних можливостей учнів: індивідуальні випадки (Авраменко Т.П., асистент вчителя). 

Члени МР брали участь у підготовці і обговоренні питань на засіданнях педагогічних рад:

1.Оцінювання здобувачів освіти 1-5 класів.

2. Рівень ролі домашніх завдань у формуванні в учнів інтересу до навчання.

3. Інтерактивні форми та методи перевірки домашнього завдання.

4. Стан адаптації учнів 1 та 5 класу.

5. Інклюзивна освіта – рівний доступ до якісної освіти.

6. Основні напрямки формування рис життєво-компетентної особистості через навчання і виховання.

       Особлива увага приділялася впровадженню інклюзивної освіти, створенню інклюзивного освітнього середовища в закладі. В цьому році інклюзія була організована для 1 здобувача освіти 6 класу; створена команда супроводу: практичний психолог, вчитель-дефектолог,  асистент вчителя; надаються фахові корекційні послуги; власними силами створена «Ресурсна кімната»

       З метою підвищення рівня педагогічної майстерності, стимулювання розвитку дитячих здібностей та обдарувань, демонстрації позитивних здобутків взаємодії педагогічного та учнівського колективів протягом року були сплановані та реалізовані предметні тижні:

  1. «Увага! Діти на дорозі».
  2. «Ми - за здоровий спосіб життя!».
  3. «Кольоровий тиждень» .

4.Тиждень української мови та літератури до 210-річниці від дня народження Тараса Шевченка «Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем».

Здобувачі освіти приймали участь в інтернет-олімпіадах з української мови та літератури, математики, історії, географії. Активними учасниками  в олімпіадах були учні 4 класу. Гой Тимофій, Калюжна Анастасія – Дипломи І ступеню олімпіад з математики, української мови, англійської мови.

      В цілому, план заходів організації методичної роботи в ліцеї протягом 2023-2024 навчального року був виконаний. Колектив працював над реалізацією варіативної складової навчального плану. Здобуття базової середньої освіти було організоване за інституційною (денною) формою та дистанційною формою: 8 здобувачів освіти навчаються дистанційно. Не зовсім втішним виявився аналіз успішності учнів: серед 19 атестованих учнів (учні 1-2х класів оцінюються вербально, 3-4х - рівнево):  1 учень навчається на високий рівень знань, 5 – достатній, 13 - середній. Загальний якісний показник становить 32%.

У 3-4 класі – 11 учнів: 2 учні навчаються на високий рівень знань, 2 – на достатній, 7 – на середній. Відмічені здобутки та досягнення наших учнів на територіальному  рівні :

  1. Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика          ( районний етап) – Гой Тимофій,учень 4 класу – Диплом ІІІ ступеня, Талалаївська В.М.; Сердюк Вікторія, учениця 5 класу – Диплом ІІІ ступеня, Татаренко І.М.
  2. Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса  Шевченка   ( районний етап) –Сердюк Вікторія, учениця 5 класу – Диплом ІІІ ступеня, Татаренко І.М. ; Мершинець Поліна, учениця 6 класу – 5м., Сюр С.Г.

В цьому році  учні нашого закладу брали участь у Всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсах. Так, учень 6 класу, Ємельяненко Гліб отримав Диплом ІІ ступеня за участь у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до Дня  захисників та захисниць України «Перемога». Диплом ІІ ступеня у конкурсі «Наші Друзі».

Учень 7 класу, Ємельяненко Артем, став переможцем Міжнародного конкурсу мистецтв «Обдарованість року» в номінації «Вокал».

  З метою стимулювання цілеспрямованого підвищення рівня професійної майстерності педагогічних працівників, їх самоосвітньої діяльності, розвитку   творчої ініціативи реалізується система заходів, спрямована на всебічне оцінювання педагогічної діяльності. Так в ході атестації присвоно 12 тарифний розряд асистенту учителя, Авраменко Тетяні Петрівні.

В системі проводилась робота з батьківською громадськістю: здійснено моніторинг інформованості батьків з метою вивчення проблем, що виникають у батьків першокласників, п’ятикласників, дев’ятикласників (співбесіди, анкетування); проводилися позакласні батьківські збори з основних питань організації освітнього процесу, безпеки життєдіяльності учнів тощо.  

Протягом року адміністрація закладу здійснювала контрольно-аналітичну діяльність. Проведені планові перевірки ведення  документації: особові справи, класні журнали (оформлені підсумкові накази); перевірки виконання програмового матеріалу з основних предметів. проведений ряд тематичних перевірок згідно перспективного плану.

         Аналіз стану методичної роботи дав можливість виявити ряд недоліків,  невикористаних можливостей, які необхідно врахувати, а саме: 

 - відсутність перспективного планування та чіткого взаємозв’язку системи методичних заходів;

 -  невисокий рівень активності  педагогів у реалізації методичних проєктів;

- недостатній рівень мотивації та контролю за участю здобувачів освіти у навчальному процесі дистанційного формату;

 - недостатньо розроблена оптимальна дієва система для організації дистанційного навчання.

Виходячи з вищесказаного, 

НАКАЗУЮ:

  1. Спрямувати методичну роботу на вирішення таких завдань:

- створення необхідних умов щодо поетапної реалізації освітньої програми закладу,  Типових навчальних планів  у школі  І, ІІ ступеня та Державних стандартів загальної середньої освіти; 

- забезпечення динаміки навчальних досягнень учнів та підвищення рівня навченості з базових предметів навчального плану; 

-  розвиток інклюзивного середовища; 

- підвищення професійного, фахового рівня педагогів через організацію дієвої самоосвітньої роботи;

        - збереження життя та здоров’я учнів як основного чинника їх    

        подальших успіхів у навчанні

- створення позитивного іміджу закладу.

2. Учителям-предметникам:

2.1. Систематично працювати  над підвищенням рівня самоосвіти.

2.2.Спланувати серію відкритих уроків, позакласних заходів на 2024-2025 навчальний рік.

2.3. Приймати участь в освітянських конкурсах.

2.4. Використовавати можливості колективних форм методичної роботи, організованих на  рівнях громади.

2.5. Працювати над впровадженням інноваційних методик з метою підвищення результативності освітнього процесу.

3. Керівникам методичних об’єднань:

3.1. Спланувати тематику засідань на 2024-2025 навчальний рік.

3.2. Проаналізувати результати участі в олімпіадах та конкурсах та внести зміни щодо поліпшення роботи з обдарованими дітьми.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

           

Директор гімназії                    Тетяна РУБАН

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.