ЯК ЗАПОБІГТИ ПОШИРЕННЮ АНОНІМНИХ ПОВІДОМЛЕНЬ ТЕРОРИСТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ?
Метою терористичного акту є залякування якнайбільшої кількості людей, зважаючи на це об’єкти обираються за критеріями кількості населення (можливих жертв) та значущості об’єкту. Тероризм може проявити себе по різному: ви можете отримати попередження щодо скоєння терористичного акту по телефону, одержати погрозливі листи поштою, або, як найгірший, але цілком реальний варіант, стати заручником терористів. Також під терористичну атаку можуть підпасти об’єкти життєзабезпечення населення, адже залишивши людей без світла або питної води на тривалий час тероризм досягає результату – виникнення та поширення паніки серед населення.
З початку року в нашій області зросла кількість надходжень до закладів освіти анонімних повідомлень з ознаками терористичного характеру щодо можливого замінування. На щастя, більшість з них є хибними, але для перевірки такої інформації спеціальні служби витрачають багато часу та ресурсів. Зазвичай ініціаторами та виконавцями таких неправомірних дій виступають саме учні та студенти.
Ще однією проблемою залишається неконтрольоване розповсюдження персональних даних, номерів мобільних телефонів студентами при використанні інтернет-ресурсів, реєстрація на вебресурсах російської федерації, спілкування з чат-ботами тощо.
Тому, з метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників освітнього процесу, організатори під час виховного заходу розглянули такі питання, як:
1. Відповідальність за неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності (ст. 259 Кримінального кодексу України).
2. Правила поведінки у випадку виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів.
3. Правила поведінки у випадку отримання анонімного повідомлення про замінування будівель коледжу.
4. Поширення особистої інформації в мережі Інтернет.
5. Можливість звернення до практичного психолога коледжу для мінімізації наслідків стресупісля евакуації в результаті повідомлення про мінування (психотравми, паніка, фобії тощо.