Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Тиждень національно-патріотичного виховання!

Дата: 6 лютого 2023 о 14:58, Оновлено 9 лютого 2023 о 15:31
Автор: Рубан Т. М.
120 переглядів

Тиждень національно-патріотичного виховання «Україна моя, Батьківщина моя!»

  Головна мета національно-патріотичного виховання – набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді, незалежно від національної приналежності, рис громадянина Української держави, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури. Ця мета повинна конкретизуватись через систему виховних завдань, що є загальними не тільки для навчально-виховних закладів, а й для всього суспільства в цілому. Насамперед, це забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів.

З 6 січня в Шатурській гімназії розпочався Тиждень національно- патріотичного виховання. Сьогодні за планом- "Виконання патріотичних пісень".

Патріотизм – це моральний і політичний принцип, соціальне почуття, змістом якого є любов до батьківщини й готовність підкорити свої інтереси інтересам країни. Патріотизм – це гордість досягненнями й культурою своєї Батьківщини, бажання зберігати її характер і культурні особливості й ідентифікація себе з іншими членами нації,  прагнення захищати інтереси Батьківщини і свого народу.

     Як наголошено в Національній доктрині розвитку освіти України, пріоритетним напрямком в її реалізації є формування особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, сучасної європейської цивілізації; виховання людини демократичного світогляду, яка поважає громадянські права і свободи, традиції народів і культур світу, національний, релігійний, мовний вибір кожної людини.

     Сьогодні спільними завданням школи, батьків, влади, громадськості є підготовка молодого покоління до компетентної та відповідальної громадянської участі. Важливий компонент громадянської компетентності особистості  – це вміння не лише почерпнути знання із різноманітних джерел, але й дати їм критичну оцінку, зважено спираючись на історичний досвід, змінювати життя конкретними справами.

  Національно-патріотичне, соціально-патріотичне  виховання підростаючого покоління – цілеспрямований і систематичний вплив на свідомість, почуття і поведінку вихованців з метою формування у них відповідних якостей. Тому до підходу соціально-виховних справ необхідно включати методи і форми, що приводять учнів до моральних, естетичних, етичних суджень, за допомогою яких вони оцінюють вчинки – свої та інших людей. Для підсилення переживання особистості, його ставлень до дійсності, людей, власної поведінки, у структуру виховної справи органічно вплітаються засоби, які стимулюють почуття.    Головна мета соціально-виховної справи – формування поведінки, готовності до відповідної діяльності в будь яких обставинах, виховання бажання працювати задля розквіту держави, готовності її захищати.

Мабуть немає такого закладу освіти в Україні, де б сьогодні не говорили з дітками на патріотичні теми.

В Шатурській гімназії з 6  по 10 лютого 2023 року проходив Тиждень національно-патріотичного виховання. Головна мета– набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у дітей  рис громадянина Української держави, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури. Ця мета повинна конкретизуватись через систему виховних завдань, що є загальними не тільки для освітніх закладів, а й для всього суспільства в цілому.

Тому заходи, які підготували учителі Литвин Т.А. та Талалаївська В.М., були цікавими, різносторонніми, емоційними і головне – патріотичними.

Розпочався Тиждень з виконання патріотичних пісень. Виявляється – діти в темі…Гімн України, «Ой у лузі червона калина», «Додому», «Чути гімн», «Біля тополі»…- всі ці пісні звучали на заході у виконанні наших учнів.

День 2. Гра-квест «Козацькими стежками». Діти проходили маршрут, зупиняючись на різних станціях:

  • Зупинка 1 – станція «Мудрість прадідів великих» (діти продовжували відомі прислів я, приказки про козаків);

  • Зупинка 2 – станція «Художня» (команди виготовляють колаж «Козацтво- слава України»);

  • Зупинка 3 – «Творча»  «Як козаки…» (встановлювали відповідність між зображенням та назвою)

  • Зупинка 4 – «Козацькі розваги» - спортивна

День 3. Конкурс малюнків на патріотичну тематику. Взяли участь учні 1 -6 класів. Не дивно, що на виставці майоріли кольори українського стягу – синій та жовтий. Але ми бачимо, з якою любовю діти користуються цими кольорами. Звичайно, на малюнку зображають карту України, солдатів, військову техніку, прапор, а ще: квіти, птахи, сонечко…Це говорить про те, що ми усі маємо віру у Перемогу та світле, щасливе майбутнє! Переможцем конкурсу малюнків стала учениця 5 класу Жиленко Юлія.

День 4. Вікторина «Все про Україну» Діти згадували інформацію про нашу державу та дізнавалися  цікаві факти.

День 5 – «Наша гордість» В цей день ми говорили про наших односельців, жителів Лосинівської громади, які захищають Батьківщину у лавах Збройних Сил України. За круглим столом діти обговорювали риси характеру наших воїнів, висловлювали думку про те, як прискорити Перемогу. Ми спілкувалися з солдатом Євгеном Прохою, колишнім учнем нашої гімназії, який отримав поранення та проходив реабілітацію. Діти висловлювали свої думки та мрії і всі вони мали спільність – мир та перемога.

Д

                            

 · 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.