Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

До 300 річчя з дня народження Григорія Сковороди!

Дата: 18 грудня 2022 о 19:04, Оновлено 18 грудня 2022 о 19:09
Автор: Рубан Т. М.
98 переглядів

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Здобувачі освіти нашої гімназії взяли участь в онлайн конкурсі до 300 річчя Григорія Сковороди.

До 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

Коли не можу нічим любій Вітчизні прислужитися,

в усякому разі з усієї сили намагатимуся

нікому ні в чому не шкодити.

Г. СКОВОРОДА

УКРАЇНСЬКИЙ  СОКРАТ

(до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди)

3 грудня виповнюється 300 років з дня народження видатного українського філософа, поета і музиканта XVIII століття Григорія Савича Сковороди (1722-1794). 

Григорій Савич або, як він сам себе представляв, Григорій Варсава Сковорода був наділений багатьма талантами, – поет, філософ, викладач-новатор, музикант, співак, поліглот… Він залишив нам у спадок власні теорії «філософії серця» і «сродної праці». Він все життя був відданий Україні. Не спокусився придворним життям і його привілеями, навіть померти волів у рідній землі.

Дослідники творчості Г. Сковороди одностайно підкреслюють оригінальність філософських ідей, своєрідність стилю та глибину вчення українського мислителя. Здійснивши антропологічний поворот у філософії, Григорій Сковорода оригінально вирішує проблему досягнення людського щастя, усвідомлення мети власного життя та захисту людської гідності.

Шлях до справжнього, автентичного буття, до свободи та щастя, за Сковородою, можуть забезпечити самопізнання та моральне вдосконалення людини, буття якої є діяльністю, спрямованою на безперервне творення самої себе, на пошук своєї «сродності». Саме у виявленні та реалізації своєї індивідуальної «сродності» Сковорода бачить сенс життя кожної людини. І це положення є вихідним для філософа. Якщо ж людина, яка прагне багатства, влади, слави, йде врозріз з принципом «сродності», не прислухається до вимог розумної натури, то опиняється на згубному шляху рабства перед «сліпою натурою». Слідування згубним пристрастям веде людину від самої себе, і тоді перетворюється «правління – у муки, суддівство – у крадіжку, воїнство – у грабіж, а науки – у знаряддя злоби».

Уникнути невірних шляхів можна, враховуючи, що «сродність» характеризується сталістю, така праця легко здійснюється, приносить задоволення та корисна для людини. А якщо сродна діяльність корисна для особи, то вона стає корисною і для суспільства, бо веде до злагодженої, гармонійної діяльності. Це олюднена праця, яка несе в собі позитивні, конструктивні сили, яка допомагає людині здобути сутністні сили та реалізувати їх, праця, в процесі якої «стверджується спорідненість людини з усім сущим», і, в той же час, зміцнюється індивідуальність, неповторність, свобода та моральна суверенність особистості. До того ж, чим вище соціальне положення, яке займає людина, тим більш шкідливим буде вплив несродної діяльності. Останнє особливо актуальне в сучасному українському суспільстві.

Важливо усвідомити: цінність вчення Г. Сковороди полягає не тільки у теоретичній глибині та неповторності, а й у тому, що його філософія, у кращих традиціях любомудрів, була перетворена, за прикладом Сократа, на власну біографію, реалізована у власному житті Григорія Савича.

Філософія Григорія Сковороди, на нашу думку, може бути дороговказом для сучасної молоді, допомагаючи пізнати власну сутність, знайти особистий неповторний шлях життя.

Учні нашого закладу взяли участь  Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Світ мандрів Григорія Сковороди». Як результат:

Рубан Діана - Диплом І ступеня, Сердюк Вікторія - Диплом І ступеня, Мершинець Оксана - Диплом І ступеня, Гой Тимофій - Диплом І ступеня, Калюжна Анастасія - Диплом ІІ ступеня  Сердюк  Анастасія - сертифікат учасника.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.