Вивчаю педагогічну діяльність вчителів, які атестуються в 2022-2023 н.р. Талалаївська В.М. 3 клас Я досліджую світ
Запросили мене на урок до 3 класу. Жваві, позитивні, енергійні третьокласники трішки розбавили мої сірі будні. На уроці Я досліджую світ вивчали тему Чарівні перетворення Було цікаво, та найбільше мене вразила вправа Чарівний капелюшок, де діти загадували бажання. Здогадайтеся, яким воно було)) про мир і Україну
ТЕМА 3. Чарівні перетворення
ТИЖДЕНЬ 1. ПРИГОДА 1. Несподівана зустріч.
Тема. Чарівні перетворення розпочинаються. Як безпека перетворюється на небезпеку?
Мета.Збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; закріплювати навички усних обчислень; вчити добирати антоніми до слів;активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування; виховувати любов до України.
Обладнання.Підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 3 клас (частина 1);робочий зошит № 1 “Я досліджую світ”; конструктор “Лего”; роздруківки “Зашифровані слова”; алфавіт; кольорові олівці.
ХІД УРОКУ
1. Емоційне налаштування
1 |
Пальчикова гра “Доброго ранку”. Сьогодні привітаймося незвичним способом — за допомогою пальчиків. |
2 |
Вправа “Три бажання” (див. роздруківку “Три бажання”). Кожен з вас любить фантазувати. А що було б, якби ми знайшли чарівний капелюшок, який може виконати три бажання? Які бажання вам хотілося б йому загадати? Напишіть про це. Якщо хочете, розкажіть про свої бажання. |
2. Повідомлення теми уроку
|
Вправа “Збери башточку”. Щоб дізнатися, над якою темою ми будемо працювати протягом наступного місяця, треба зібрати цеглинки конструктора “Лего” у башточку, прочитати склади й утворити з них слова.
|
2 |
Вправа “Асоціації” (зош. с. 34, завд. 1). Що ви уявляєте, коли чуєте словосполучення “чарівні перетворення”? Запишіть. |
3 |
Повідомлення теми. Мандрівка нашою Батьківщиною з кумедними жевжиками триває. Вивчаючи цю тему ми: |
3. Робота за малюнком
|
Розгляньте уважно малюнок у підручнику (підр. с. 72-73). -Де перебувають усі ці люди? -Назвіть відділи, які є в цьому магазині. -На які страви можна перетворити борошно, овочі, фрукти, яйця? -На яку інформацію треба звертати увагу, перш ніж купувати продукт? -Що є на малюнку такого, чого не може бути насправді? Чому? -Знайдіть на малюнку людину, яка має те, що допоможе їй уникнути зайвих покупок. -Хто з покупців задоволений, а хто розгублений? Що допомагає зрозуміти їхні емоції? -Поясніть, як малюнок стосується нашої теми “Чарівні перетворення”. |
4. Осінні перетворення
1 |
Відгадування загадки. Коли це буває, -За вікном – листопад, останній місяць осені. Вона продовжує свою творчу роботу. Щоразу красуня підбирає собі нове вбрання. Які кольори в осені? Яке вбрання у кожного її місяця? |
2 |
Слухання пісні “Осінь в лісі”. https://www.youtube.com/watch?v=nyzSvf6a6hk&feature=emb_title -Про які осінні перетворення в природі ви почули в пісні? |
3 |
Робота з текстом (зош. с. 34, завд. 4). -Прочитайте текст і доповніть його наліпками. -Про які ще осінні перетворення розповідається у тексті? |
5. Фізкультхвилинка “Чарівні перетворення”
|
Пропоную вам за сигналом “перетворитися” на один з об’єктів світу живої природи (тварину, дерево, квітку, птаха). |
6. Чарівні перетворення чисел і слів
-Як ви думаєте, чи тільки в природі відбуваються чарівні перетворення? -Чи можуть такі перетворення відбуватися з числами, словами? |
|
1 |
Вправа “Перетворення цифр” (зош. с. 34, завд. 2). -Подивіться, як Яна перетворила цифри на тваринку. -Яку цифру на яку тваринку вона перетворила? -Розкажіть, які перетворення відбуваються із зайцем у природі. Пофантазуйте і перетворіть подані цифри на звірят або якісь предмети (зош. с. 34, завд. 3). |
4 |
Вправа “Зашифровані слова” https://svitdovkola.org/files/3/tema3/lessons/Tema-03-lesson-01-rozdrukivka-05.pdf Уважно прочитайте речення. Знайдіть зашифровані назви дерев. Запишіть їх за абеткою. |
Рефлексія.
-З яким настроєм ви закінчуєте урок?
-Що нового для себе дізналися?
-Про що хотілося б дізнатися більше?
-Які чарівні перетворення найбільше вразили?
-Про що сьогодні дізналися вперше?