Звіт директора за 2021-2022 навчальний рік
Звітування про діяльність на посаді директора
Шатурської гімназії
Рубан Тетяни Миколаївни
за підсумками 2021/2022 навчального року
Звітування про діяльність на посаді директора
Шатурської гімназії
Рубан Тетяни Миколаївни
за підсумками 2021/2022 навчального року
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 178 від 23 березня 2005 року «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» проводиться обов’язкове щорічне звітування керівника навчального закладу перед учасниками освітнього процесу та громадськістю.
У 2021/2022 навчальному році робота педагогічного колективу Шатурської гімназії була спрямована на формування високорозвиненої, інтелектуальної, духовної і морально зрілої особистості, конкурентоспроможної, здатної до самореалізації в соціумі, до проєктування свого майбутнього.
В умовах сучасних змін цілі освіти набувають нового трактування та кожний заклад освіти має право йти власним шляхом, самостійно вирішувати і обирати унікальні напрями свого розвитку, необхідні для успішного становлення особистості, реального зростання можливостей для кожного. Тому, впродовж 2021-2022 н.р. трудовий колектив створював сучасний освітній простір, діяльнісне середовище, орієнтувався на компетентнісну школу, продовжував роботу над поширенням реформи, запроваджував нові механізми професійного зростання вчителів.
Вважаю, що успішне управління закладом залежить від активної та творчої участі педагогів, ефективної взаємодії та роботи у команді, реалізації принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства. У своїй діяльності керувалася нормативно-правовою базою, посадовими обов’язками, документами, що регламентують роботу директора закладу загальної середньої освіти:
- Конституція України;
- Конвенція про права дитини;
- Положення концепції Нової Української Школи;
- Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»;
- Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
- Державні стандарти початкової, базової і повної загальної середньої освіти.
- Наказ МОН України від 09.01.2019 №17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2019 року за №250/3322;
- Положення про Державну службу якості освіти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 168.
- Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти затверджений наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205.
- Статут Шатурської гімназії
Педагогічний колектив створював умови для формування творчого педагогічного середовища в контексті реалізації науково-методичної проблемної теми « Гуманізація і диференціація освітнього процесу гімназії» .
Одне з головних завдань, яке закладено в Державному стандарті початкової загальної освіти – це орієнтація системи на дитячу особистість, її розвиток. Під час роботи над методичною проблемою ми усвідомили потребу і формували навички аналізувати конкретну ситуацію, орієнтуватися на учня і виробляти науково обгрунтований підхід до прийняття власного педагогічного рішення. Найбільш гуманною і доступною для кожного вчителя є диференціація у звичайному класі, яка спрямована на реабілітацію тих, кому важко дається навчання, так і на стимулювання їхньої навчально-пізнавальної діяльності. Було вироблено ряд рекомендацій, використано їх у педагогічній практиці учителів, класних керівників, оптимальні результати передового педагогічного досвіду учителів школи впроваджено в практику роботи школи.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.
В минулому році гімназія змінила дизайн фасаду – його пофарбували в кольори веселки. Це зробило наш заклад сучасним, привабливим та веселим.
Сумним сірим коридорам та стінам у школі вже не місце. Освітній простір має надихати і бути яскравим.Ми зробили акцент на настінних графічних історіях, які милують око та розвивають дитячу фантазію. На стінах з’явилися елементи природи, мультиплікаційні герої, український орнамент.
Методика «Стіни, що говорять» — важлива частина освітнього дизайну. Найцікавіше, що цей промовистий та барвистий освітній простір діти конструюють самі. Наприклад, занотовують результати командної роботи на великих плакатах — картах візуалізації, а вчителі вивішують їх на стіни. Наліпки, картки, ватмани — усе це має бути в навчальних класах.
Територія закладу огороджена. Але потребує ремонту старий дерев’яний паркан, що відгороджує територію закладу від людського господарства. Територія закладу є достатньо озелененою. Цієї весни планувалося посадити молодий сад на місці старого саду, але через окупацію нашої громади цього не вдалося. По периметру другого корпусу ростуть туї. Дерева стали великими, що забирає освітлення класних кімнат. Працюємо над цією проблемою.
В навчальних приміщеннях закладу на кінець навчального року ремонт не проводили. Через неодноразове проведення навчання з використанням дистанційних технологій, класні кімнати перебувають в належному стані. Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреація ).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.
Заклад освіти дотримується режиму провітрювання.
Найбільшою проблемою головного корпусу закладу є відсутність внутрішнього туалету.
Заклад освіти підключений(осінь 2021 р.) до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. Однак, мережа Інтернет є доступною не в усіх кабінетах школи. Учні, які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів.
На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим
допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи,
учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною
дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.
Протягом року вчителі школи підвищували свій фаховий рівень шляхом проходження курсової перепідготовки при згідно плану – графіка, участі в дистанційних вебінарах, онлайн-начаннях тощо. Я особисто брала участь у вебінарі для новопризначених керівників закладів освіти. Пройшла курси підвищення кваліфікації для директорів НУШ.
Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні для учнів 6-8 класів підготовлено виховну годину «Школа без булінгу». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. У закладі затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування), яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.
На 01.09.2021 року в нашому закладі сіли за парти 46 здобувачів освіти і 15 вихованців дошкільного підрозділу. За І семестр 2021-2022 навчального року вибуло з закладу 4 здобувачі освіти і 3 вихованці дошкільного підрозділу. У ІІ семестрі з 24 лютого до 4 квітня ми були на канікулах, а далі навчалися дистанційно. На кінець 2021-2022 навчального року в нашому закладі 42 здобувачі освіти і 12 вихованців дошкільного підрозділу. В закладі 5 класів, 1 учень на індивідуальному навчанні ( педагогічний патронаж), учні 3,5,6,7 класів навчалися за індивідуальною програмою.
У початковій школі НУШ навчається 20 здобувачів освіти:
1 клас – 5 учнів
2 клас – 6 учнів
3 клас – 3 учні
4 клас – 6 учнів
У 5-9 класах навчається 22 здобувачі освіти:
5 клас – 4 учні
6 клас – 1 учень
7 клас – 3 учні
8 клас – 8 учнів
9 клас – 6 учнів
Рішенням 11(позачергової) сесії восьмого скликання Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області від 26 серпня 2021 року було затверджено новий СТАТУТ і змінена назва навчального закладу- Шатурська гімназія ( з 14.09.2021 року).
У 2021-2022 навчальному році працювали 14 педагогічні працівники , 7 – технічного персоналу, 3 – сезонні кочегари. Педагогічні працівники мають вищу кваліфікаційну категорію - 5, «спеціаліст І категорії» -4 , «спеціаліст ІІ категорії» - 1, «спеціаліст» -4 , звання «старший вчитель» - 2.
ШАТУРСЬКА ГІМНАЗІЯ
ЛОСИНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ НІЖИНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Україна, 16662, Чернігівська область, Ніжинський район с. Шатура вул. Дерезенка, 35 код ЄДРПОУ 26294996 електронна адреса: shkolashatura100@ukr.net
24.12.2021 № 121 На № _____ від _______________
Списки здобувачів освіти 2021-2022 році
№ з/п |
ПІБ дитини |
Дата народження (повністю) |
Клас |
Місце проживання |
Номер посвідчення |
Статус |
1 |
Ємельяненко Єгор Євгенійович |
18.10.2015 |
1 |
с.Шатура вул. Незаможна, 17 |
Посвідчення БС №430855 від01.07.2021 |
Багатодітна сім’я |
2 |
Шевчук Кирило Ярославович |
28.10.2014 |
1 |
с.Данина вул.Шевченка, 57 |
||
3 |
Мартинчук Анастасія Андріївна |
17.08.2015 |
1 |
с.Шатура вул.Незаможна, 18 |
||
4 |
Степанов Артем Денисович |
16.03.2015 |
1 |
с.Шатура вул. Польова,2 |
Посвідчення БС №119141 від 07.09.2016 |
Багатодітна сім’я |
5 |
Савчук Ілля Євгенійович |
14.10.2015 |
1 |
с.Шатура вул.Незаможна, 18 |
||
6 |
Мершинець Оксана Василівна |
04.02.2015 |
2 |
с.Шатура вул. Молодіжна,3 |
Посвідчення БС №320007 від 02.06.2020 |
Багатодітна сім’я |
7 |
Ленько Федір Федорович |
04.09.2014 |
2 |
с.Шатура вул. Шевченка,30 |
Посвідчення №023825 від 30.07.2013р |
Багатодітна сім’я |
8 |
Мартинчук Олександр Андрійович |
10.08.2014 |
2 |
с.Шатура вул.Незаможна, 18 |
||
9 |
Гой Тимофій Валентинович |
11.04.2014 |
2 |
с.Данина вул. Фруктова,10 |
||
10 |
Калюжна Анастасія Іванівна |
09.02.2015 |
2 |
с.Данина вул. Шевченка,38 |
||
11 |
Палош Ярослав Ярославович |
13.04.2015 |
2 |
с.Шатура вул. Дерезенка,32 |
||
12 |
Івасенко Ангеліна Миколаївна |
01.10.2013 |
3 |
с.Шатура вул.Шевченка,40 |
||
13 |
Сердюк Вікторія Миколаївна |
22.06.2013 |
3 |
с.Шатура вул.Молодіжна,9 |
||
14 |
Ленько Богдана Федорівна |
13.02.2013 |
3 |
с.Шатура вул. Шевченка,30 |
№119/01-19 від 11.06.2019 |
Багатодітна сім’я |
15 |
Мершинець Поліна Василівна |
19.08.2012 |
4 |
с.Шатура вул. Молодіжна,3 |
ДБ №537690 від10.05.2019 |
Багатодітна сім’я |
16 |
Макобрей Олексій Андрійович |
09.11.2011 |
4 |
смт. Лосинівка вул.Незалежно-сті,92 |
ДБ№717423 від 28.08.2020 |
Багатодітна сім’я |
17 |
Чернишов Руслан Вікторович |
30.05.2011 |
4 |
с. Шатура вул.Широка,24 |
0000191466 від 26.04.2017 року ДБ №717417 від 06.08.2020 |
Внутрішньо переміщені особи Багатодітна сім’я |
18 |
Жиленко Юлія Вадимівна |
03.09.2012 |
4 |
с. Шатура вул.Широка,24 |
0000191447 від 26.04.2017 року ДБ №717418 від 06.08.2020 |
Внутрішньо переміщені особи Багатодітна сім’я |
19 |
Ємельяненко Гліб Вікторович |
06.08.2012 |
4 |
с.Шатура вул.Незаможна, 17 |
ДБ №813111 від 01.07.2021 |
Багатодітна сім’я |
20 |
Штанько Максим Віталійович |
08.10.2012 |
4 |
с.Шатура вул. Незаможна,8 |
||
21 |
Вовкогон Андрій Романович |
28.08.2011 |
5 |
с.Шатура вул. Запорізька,11 |
Посвідчення №004442 від27.04.2012 |
Багатодітна сім’я |
22 |
Степанов Кіріл Денисович |
13.02.2011 |
5 |
с.Шатура вул. Польова, 2 |
Посвідчення БС №119141 від 07.09.2016 |
Багатодітна сім’я |
23 |
Ємельяненко Артем Вікторович |
11.08.2011 |
5 |
с.Шатура вул.Незаможна, 17 |
ДБ №813109 від 01.07.2021 |
Багатодітна сім’я |
24 |
Гангур Василь Юрійович |
06.01.2011 |
5 |
с. Шатура вул. Шевченка,39 |
ДБ №537687 від 10.05.2019 |
Багатодітна сім’я |
25 |
Переходьмо Павло Олександров. |
23.07.2010 |
6 |
с. Шатура вул. Незаможна,34 |
||
26 |
Гангур Дарина Юріївна |
17.08.2009 |
7 |
с. Шатура вул. Шевченка,39 |
ДБ №537686 від10.05.2019 |
Багатодітна сім’я |
27 |
Вовкогон Кузьма Романович |
27.12.2008 |
7 |
с.Шатура вул. Запорізька,11 |
Посвідчення №004442 від27.04.2012 |
Багатодітна сім’я |
28 |
Полісмак Артем Миколайович |
14.05.2008 |
7 |
с.Шатура вул. Молодіжна,2 |
||
29 |
Рубан Діана Романівна |
14.01.2008 |
8 |
с.Шатура вул. Широка,18 |
Посвідчення №415850 |
Постраждала від ЧАЕС |
30 |
Безжон Даша Вадимівна |
05.11.2007 |
8 |
с.Шатура вул. Широка,14 |
||
31 |
Сердюк Анастасія Миколаївна |
20.02.2008 |
8 |
с.Шатура вул. Молодіжна,9 |
||
32 |
Івасенко Олександр Миколайович |
16.04.2008 |
8 |
с.Шатура вул. Шевченка,40 |
||
33 |
Палош Андрій Ярославович |
12.12.2007 |
8 |
с.Шатура вул. Дерезенка,32 |
||
34 |
Вовкогон Олександр Романович |
08.07.2007 |
8 |
с.Шатура вул. Запорізька,11 |
Посвідчення №004442 від27.04.2012 |
Багатодітна сім’я |
35 |
Гангур Ілля Юрійович |
18.04.2008 |
8 |
с. Шатура вул. Шевченка,39 |
ДБ №537685 від 10.05.2019 |
Багатодітна сім’я |
36 |
Ленько Яна Федорівна |
18.07.2008 |
8 |
с.Шатура вул. Шевченка,30 |
№118/01-19 від11.06.2019 |
Багатодітна сім’я |
37 |
Ленько Василина Федорівна |
27.06.2007 |
9 |
с.Шатура вул. Шевченка,30 |
№117/01-19 від 11.06.2019р. |
Багатодітна сім’я |
38 |
Дядіченко Назар Миколайович |
03.09.2007 |
9 |
с.Шатура вул. Шевченка,18 |
||
39 |
Литвин Сергій Андрійович |
07.06.2007 |
9 |
с.Шатура вул. Незаможна,39 |
||
40 |
Лобода Андрій Ігорович |
11.12.2005 |
9 |
с.Шатура вул. Шевченка,5 |
||
41 |
Мозгова Аліна Сергіївна |
10.02.2007 |
9 |
с.Шатура вул. Запорізька,4 |
||
42 |
Романенко Руслана Сергіївна |
16.05.2007 |
9 |
с.Шатура вул. Шевченка,38 |
Директор гімназії Тетяна РУБАН
Для опалювального сезону почали заготовляти дрова власними силами, своєю технікою і за власні кошти.
Учителі та здобувачі освіти за І семестр 2021 – 2022 навчального року взяли участь в таких конкурсах:
- Галерея квіткових рослин – учні 1 класу, вчитель Литвин Т.А.
- Я Патріот Незалежної України – Рубан Діана, вчитель Рубан Т.М.
- Моя країна – Україна – Рубан Діана
- Геліантус – початкові класи, вчитель Талалаївська В.М.
- Конкурс Т.Шевченка – Романенко Руслана, вчитель Сюр. С.Г.
- Конкурс Петра Яцина – Рубан Діана, Сердюк Анастасія, вчителі татаренко І.М., Калюжна С.А.
- Зимова композиція – Мершинець Поліна, вчитель Литвин Т.А.
- ІІ Всеукраїнський марафон з української мови – Рубан Діана
Через воєнний стан у ІІ семестрі вчителі прикладали максимум зусиль, щоб діти отримували знання. В кого з дітей не було змоги підключатися до онлайн уроків –вчителі влаштовували індивідуальні консультації, навідували учнів вдома.
Одним із головних показників педагогічної майстерності та
результативності наполегливої роботи вчителів школи є робота з
обдарованими учнями. Так, учениця 3 класу, Сердюк Анастасія, 8 класу – Рубан Діана – представляли наш заклад у конкурсі з української мови імені Петра Яцика на рівні громади. І, Діана Рубан, отримала диплом ІІ ступеню, та захищала громаду на обласному конкурсі. Також ця учениця стала фіналістом ІІ Всеукраїнського марафону з української мови. Учениця 9 класу, Руманенко Руслана, взяла участь в конкурсі з української мови Тараса Шевченка серед здобувачів освіти Лосинівської ТГ.
Через ситуацію в Україні, яка потерпає від брутальної, відкритої та широкомасштабної агресії Російської Федерації, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ, яким звільнено від проходження Державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році. На високому рівні 2022-2023 навчальний рік закінчили учениці 8 класу Рубан Діана та Сердюк Анастасія. Учениці нагороджені Похвальними листами.
Відомість
про рух та успішність учнів Шатурської гімназії
за 2021 – 2022 навчальний рік
Клас |
Кількість учнів на 05.09. 2021р. |
Прибуло |
Вибуло |
Є учнів |
Атестовано |
Не атестовано |
Вчаться на «4» - «12» |
Вчаться на «1» - «3» |
З 1 предмета |
З 2 предметів |
З 3 предметів і більше |
Вчаться лише на «4» - «6» |
на «10» - «12» |
На «7» - «12» |
Разом |
% В і ДРЗ |
1 |
6 |
- |
1 |
5 |
- |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
6 |
- |
- |
6 |
- |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
3 |
4 |
- |
1 |
3 |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
4 |
6 |
- |
- |
6 |
- |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
1-4 |
22 |
- |
2 |
20 |
- |
20 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
5 |
5 |
- |
1 |
4 |
4 |
- |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
0 |
6 |
1 |
- |
- |
1 |
1 |
- |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
0 |
7 |
4 |
- |
1 |
3 |
3 |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
1 |
1 |
25 |
8 |
8 |
- |
- |
8 |
8 |
- |
8 |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
2 |
4 |
50 |
9 |
6 |
- |
- |
6 |
6 |
- |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
3 |
3 |
50 |
|
5-9 |
24 |
- |
2 |
22 |
22 |
- |
22 |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
6 |
8 |
36 |
1-9 |
46 |
- |
4 |
42 |
22 |
20 |
22 |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
6 |
8 |
36 |
Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2021/2022 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.
У 2021/2022 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2021/2022 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.
У класних журналах 1-9-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухово небезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, фізики, хімії, інформатики, біології, бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули. Також важливими були інструктажі з противибухових речовин.
Директор гімназії Тетяна РУБАН