Звіт директора за І півріччя
Одне з головних завдань, яке закладено в Державному стандарті початкової загальної освіти – це орієнтація системи на дитячу особистість, її розвиток.
ШАТУРСЬКА ГІМНАЗІЯ
ЛОСИНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
НІЖИНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В умовах сучасних змін цілі освіти набувають нового трактування та кожний заклад освіти має право йти власним шляхом, самостійно вирішувати і обирати унікальні напрями свого розвитку, необхідні для успішного становлення особистості, реального зростання можливостей для кожного. Тому, впродовж І семестру 2021-2022 н.р. трудовий колектив створював сучасний освітній простір, діяльнісне середовище, орієнтувався на компетентнісну школу, продовжував роботу над поширенням реформи, запроваджував нові механізми професійного зростання вчителів.
Вважаю, що успішне управління закладом залежить від активної та творчої участі педагогів, ефективної взаємодії та роботи у команді, реалізації принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства. У своїй діяльності керувалася нормативно-правовою базою, посадовими обов’язками, документами, що регламентують роботу директора закладу загальної середньої освіти:
- Конституція України;
- Конвенція про права дитини;
- Положення концепції Нової Української Школи;
- Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»;
- Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
- Державні стандарти початкової, базової і повної загальної середньої освіти.
- Наказ МОН України від 09.01.2019 №17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2019 року за №250/3322;
- Положення про Державну службу якості освіти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 168.
- Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти затверджений наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205.
- Статут Шатурської гімназії
Педагогічний колектив створював умови для формування творчого педагогічного середовища в контексті реалізації науково-методичної проблемної теми « Гуманізація і диференціація освітнього процесу гімназії» .
Одне з головних завдань, яке закладено в Державному стандарті початкової загальної освіти – це орієнтація системи на дитячу особистість, її розвиток. Під час роботи над методичною проблемою ми усвідомили потребу і формували навички аналізувати конкретну ситуацію, орієнтуватися на учня і виробляти науково обгрунтований підхід до прийняття власного педагогічного рішення. Найбільш гуманною і доступною для кожного вчителя є диференціація у звичайному класі, яка спрямована на реабілітацію тих, кому важко дається навчання, так і на стимулювання їхньої навчально-пізнавальної діяльності. Було вироблено ряд рекомендацій, використано їх у педагогічній практиці учителів, класних керівників, оптимальні результати передового педагогічного досвіду учителів школи впроваджено в практику роботи школи.
На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим
допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи,
учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною
дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.
Протягом року вчителі школи підвищували свій фаховий рівень шляхом проходження курсової перепідготовки при згідно плану – графіка, участі в дистанційних вебінарах, онлайн-начаннях тощо. Я особисто брала участь у вебінарі для новопризначених керівників закладів освіти. Виступала з доповіддю про Праведника народів світу перед ветеранами праці в Центральній міській бібліотеці міста Ніжина. Пройшла курси підвищення кваліфікації учителів географії та початкових класів в Чернігівському інституті підвищення кваліфікації ім. К.Д.Ушинського. Я учасник робочої групи по створенню стратегії розвитку громади.
На 01.09.2021 року в нашому закладі сіли за парти 46 здобувачів освіти і 15 вихованців дошкільного підрозділу. За І семестр 2021-2022 навчального року вибуло з закладу 4 здобувачі освіти і 3 вихованці дошкільного підрозділу. Закінчують І семестр 42 здобувачі освіти і 12 вихованців дошкільного підрозділу. В закладі 5 класів, 1 учень на індивідуальному навчанні ( педагогічний патронаж), учні 3,5,6,7 класів навчаються за індивідуальною програмою.
Усі працівники закладу стовідсотково вакциновані. Гімназія навчалася І семестр очно.
У початкові школі НУШ навчається 20 здобувачів освіти:
1 клас – 5 учнів
2 клас – 6 учнів
3 клас – 3 учні
4 клас – 6 учнів
У 5-9 класах навчається 22 здобувачі освіти:
5 клас – 4 учні
6 клас – 1 учень
7 клас – 3 учні
8 клас – 8 учнів
9 клас – 6 учнів
Рішенням 11(позачергової) сесії восьмого скликання Лосинівської селищної ради Ніжинського району Чернігівської області від 26 серпня 2021 року було затверджено новий СТАТУТ і змінена назва навчального закладу- Шатурська гімназія ( з 14.09.2021 року).
У 2021-2022 навчальному році працює 14 педагогічні працівники , 7 – технічного персоналу, 3 – сезонні кочегари. Педагогічні працівники мають вищу кваліфікаційну категорію - 5, «спеціаліст І категорії» -4 , «спеціаліст ІІ категорії» - 1, «спеціаліст» -4 , звання «старший вчитель» - 2.
У серпні було здійснено косметичний ремонт фасаду основного приміщення гімназії. Було пофарбовано в різні кольори. Фарбу виділено за сприянням селищного голови Стрільця Анатолія Олексійовича з місцевого бюджету громади. Також придбали фарбу та барвники за власні кошти родини Свириденка Миколи Івановича, Петренко Людмили Федорівни, Рубан Тетяни Миколаївни, колишнього учня школи – Палія Дениса. Рішенням батьківського комітету було виділенням коштів по 200 грн з родини для придбання фасадної фарби та барвників. Допомагали також учителі та технічні працівники. ПП «Агропрогрес» забезпечував технічно ( робота маніту). Батьки вихованців дитячого підрозділу почали ремонт сходів ( кафель куплено за кошти громади). Приватний підприємець, Худолій Григорій Миколайович допоміг у придбанні відсіву щебеню. Усі ремонтні роботи проводилися власноруч працівниками закладу і безкоштовно.
Для опалювального сезону працівниками гімназії було заготовлено дрова власними силами, своєю технікою і за власні кошти. У грудні ми отримали від громади 15 т торфу брикету.
Були зроблені ремонтні роботи електроплити ( запчастини куплені за кошти громади ). Проведено інтернет мережу ГРАНАТ. Проведено інвертиризацію.
Учителі та здобувачі освіти за І семестр 2021 – 2022 навчального року взяли участь в таких конкурсах:
- Галерея квіткових рослин – учні 1 класу, вчитель Литвин Т.А.
- Я Патріот Незалежної України – Рубан Діана, вчитель Рубан Т.М.
- Моя країна – Україна – Рубан Діана
- Геліантус – початкові класи, вчитель Талалаївська В.М.
- Конкурс Т.Шевченка – Романенко Руслана, вчитель Сюр. С.Г.
- Конкурс Петра Яцина – Рубан Діана, Сердюк Анастасія, вчителі татаренко І.М., Калюжна С.А.
- Зимова композиція – Мершинець Поліна, вчитель Литвин Т.А.
- ІІ Всеукраїнський марафон з української мови – Рубан Діана
У класних приміщеннях, де навчались учні 1-4-х класів, кімнати оснащено меблями, в тому числі одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуком для вчителя, кольоровим принтером та телевізором. Придбано велику кількість дидактичного матеріалу. Для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи дітей у парах, у малих групах, а також індивідуально, облаштовано навчальні осередки. Є куточки відпочинку, усамітнення, змінні тематичні осередки, зони художньо-творчої діяльності, дитячі класні бібліотечки, куточки живої природи. Кожен здобувач освіти у класі має власну скриньку, де зберігає необхідне для навчання та розвитку приладдя. 100% педагогів- початківців прослухали 60-годинний курс для вчителів початкової школи та отримали сертифікати на платформі EdEra. У класах, які працюють за даними програмами відзначається надзвичайна активність учнів, готовність та бажання бути учасниками процесу навчання, який захоплює навіть дорослих. Міцні між предметні зв'язки сприяють засвоєнню знань, вмінь та навичок на високому рівні. В таких класах панує доброзичлива атмосфера. Нашим учням комфортно почуватися в сучасному світовому просторі, вони комунікабельні та надзвичайно активні. Комунікативна, освітня, виховна і розвивальна цілі
навчання реалізуються через сучасні засоби, методи та підходи.
Як показує практика, учні, які навчаються за програмою НУШ набувають необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки швидких реакцій, у дітей розвиваються пізнавальні процеси – сприйняття, пам'ять , мислення, уява й
увага. Хочеться зазначити, що матеріал викладений в доступній і зрозумілій
формі, завдання заставляють думати, проявляти свою уважність та активність
на уроках, розвивають творчі здібності. Але є і проблеми. Деяким учням початкової школи важко дається опановувати себе під час навчального процесу. Їм цікаві рухливі елементи ( уроки фізичної культури, Я досліджую світ) і проблеми виникають там, де потрібно самостійно попрацювати (українська мова, математика, англійська мова). Тому, було вирішено таким здобувачам освіти часто змінювати рід діяльності, індивідуально підходити у виборі завдання.
Протягом І семестру 2021-2022 навчального року робота в інклюзивному класі проводилася відповідно до індивідуального плану розвитку дитини. Для учня інклюзивної форми навчання було складено індивідуальну програму розвитку, розроблено і затверджено навчальний план класу з інклюзивним навчанням. Учень інклюзивного класу здібний. Має гарну пам'ять , старанно навчається на достатньому та високому рівнях.
Осінні канікули в цьому семестрі розпочалися не планово, на один тиждень раніше, і тривали три тижні. Це позначилося на навчанні наших учнів. Особливо, важко було першокласникам. Вони тільки пройшли адаптаційний період, як знову тритижнева перерва повернула їх до адаптації. Першокласники часто хворіли, що також заважало навчанню. Та на закінчення І семестру вчителька відзвітувалася, що учні 1 класу читають і не відстають від програмового матеріалу.
Адаптація 5 класу пройшла швидко. У класі навчаються самі хлопчики. Вони знаходять між собою спільну мову, дружні. Учні бувають занадто жваві, дуже активні саме на перервах. Тому було прийнято рішення на великій перерві відкривати учням спортзал під наглядом чергового вчителя. Там учні могли побігати, пограти в теніс, покидати м’яч . Для старшокласників, з цією ж метою було встановлено боксерську грушу ( подарунок колишнього учня , Романченка Сергія).
Одним із головних показників педагогічної майстерності та
результативності наполегливої роботи вчителів школи є робота з
обдарованими учнями. Так, учениця 3 класу, Сердюк Анастасія, 8 класу – Рубан Діана – представляли наш заклад у конкурсі з української мови імені Петра Яцика на рівні громади. І, Діана Рубан, отримала диплом ІІ ступеню, та захищала громаду на обласному конкурсі. Також ця учениця стала фіналістом ІІ Всеукраїнського марафону з української мови. Учениця 9 класу, Руманенко Руслана, взяла участь в конкурсі з української мови Тараса Шевченка серед здобувачів освіти Лосинівської ТГ.
Відповідно до річного плану гімназії з 20 грудня по 29 грудня
2021 року були проведені контрольні роботи з української мови в 5 - 9 класах за І семестр 2021 - 2022 навчального року.
Тексти робіт підібрані дирекцією гімназії відповідно до навчальних програм, охоплюють матеріал 5 – 9 класів на кінець І семестру.
Результати контрольних робіт такі:
Клас |
Кількість учнів |
Рівень навчальних досягнень |
% ВіДРЗ |
Відсутні |
|||
високий |
достатній |
середній |
початковий |
||||
5 |
4 |
- |
2 |
1 |
- |
67 |
1 |
6 |
1 |
- |
1 |
- |
- |
100 |
|
7 |
2 |
- |
1 |
1 |
- |
50 |
- |
8 |
8 |
1 |
2 |
5 |
- |
38 |
- |
9 |
6 |
3 |
2 |
- |
60 |
1 |
|
Разом - 22 |
1 |
9 |
9 |
- |
50 |
2 |
Відомість
про рух та успішність учнів Шатурської гімназії
за І семестр 2021 – 2022 навчального року
Клас |
Кількість учнів на 05.09. 2021р. |
Прибуло |
Вибуло |
Є учнів |
Атестовано |
Не атестовано |
Вчаться на «4» - «12» |
Вчаться на «1» - «3» |
З 1 предмета |
З 2 предметів |
З 3 предметів і більше |
Вчаться лише на «4» - «6» |
на «10» - «12» |
На «7» - «12» |
Разом |
% В і ДРЗ |
1 |
6 |
- |
1 |
5 |
- |
5 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
6 |
- |
- |
6 |
- |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
3 |
4 |
- |
1 |
3 |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
4 |
6 |
- |
- |
6 |
- |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
1-4 |
22 |
- |
2 |
20 |
- |
20 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
5 |
5 |
- |
1 |
4 |
4 |
- |
4 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
0 |
6 |
1 |
- |
- |
1 |
1 |
- |
1 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
0 |
7 |
4 |
- |
1 |
3 |
3 |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
1 |
1 |
25 |
8 |
8 |
- |
- |
8 |
8 |
- |
8 |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
2 |
4 |
50 |
9 |
6 |
- |
- |
6 |
6 |
- |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
3 |
3 |
50 |
|
5-9 |
24 |
- |
2 |
22 |
22 |
- |
22 |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
6 |
8 |
36 |
1-9 |
46 |
- |
4 |
42 |
22 |
20 |
22 |
- |
- |
- |
- |
- |
2 |
6 |
8 |
36 |
Директор гімназії Тетяна РУБАН